Faydalı Bilgiler
Anasayfa / Blog / Petek Isı Verim Yükseltici ve Isı Koruma Kimyasalı nedir ?

Petek Isı Verim Yükseltici ve Isı Koruma Kimyasalı nedir ?

NSAT  TM  Surface Adhesion Technology TM  (Nano Yüzey Tutunma Teknolojisi) ile üretilmiştir.

Wogens Termoplus kapalı devre ısıtma sistemlerinde su içerisinde bulunan ve su sertliğine neden olan kalsiyum, magnezyum, silisyum vb. ağır partikülleri içeriğinde bulunan nano aktif ajanlar sayesinde nötralize eder. Bu sayede ısıya engel olan ağır yüklerden kurtulan her bir su molekülü moleküler düzeyde kinetik enerjisini artırarak daha hızlı hareket ederek daha fazla ısı tutar. Böylece %20-%40 arasında değişen ısı ve yakıt tasarrufu sağlanır. NSAT TM Teknolojisi ile içeriğinde bulunan polimer molekülleri ısı verimini ve ısı transfer kabiliyetini artırır. Atmosfere gidecek ısıyı kapalı ortama aktarır. Wogens Thermoplusın Periyodik olarak her sene yenilenmesi çalışma ömrü süresince tüm sistemi koruma altına alıp ısı ve enerji verimliliği sağlayacaktır.

  • Kullanım Alanları: Her marka kombi ve yoğuşmalı kazanlarda; Alüminyum, Panel ve dökme Peteklerde; Demir Bakır ve plastik borularda, Yerden ısıtma sistemleri, Kat kaloriferleri ve sıcak su bağlantılı tüm merkezi sistemlerde kullanılır.
  • Kullanma Talimatı: Tesisatta dolaşan su miktarına göre (100lt suya 1lt Wogens Termoplus kullanın.)Tesisatınızın uygun bir yerinden pislik tutucu, radyatör yada boşaltım vanasından sisteme karıştırın ve ürünün sistemde sürekli olarak kalmasını sağlayın.
  • Öneri: Ürünü kullanmadan önce tüm tesisatınızı mutlaka Wogens Power Cleaner ile temizleyin. Wogens Power Cleaner ile temizlenmemiş tesisatta mevcut kireç tortu ve organik bileşenler olduğu için ürün etki performansında düşüş yaşanacaktır.
  • Önemli Bilgilendirme: Wogens Termoplus’da verim spesifik olarak belli kriterler gözetlenerek test edilmiştir ve raporlanmıştır. Bu testlere göre ısının korunması ve verimin artması; Kullanılan kombi marka ve modeline,yoğuşmalı olup olmamasına,tesisatın kirlilik yüküne ve kullanılan ortamda ısı yalıtımının iyi yapılıp yapılmadığına göre değişiklikler arz etmektedir.