Faydalı Bilgiler
Anasayfa / Blog / istanbul petek temizleme

istanbul petek temizleme

 

HİZMET BÖLGELERİMİZ

Petek Temizleme Nedir ?

Peteklerin her zaman için tam verimle çalışabilmesini sağlayan, düzenli periyotlarla yapılması gereken uygulamalardır. Petek temizliği profesyonel petek temizleme araçları ile yapılmalıdır. Bu özel temizleme aracı olmadan kullanıcılar petek temizliğini gerçekleştiremezler. Kullanıcılar kendi imkanları ile sadece peteklerin havasını alarak peteklerin içinde oluşan havayı temizleyebilirler. Peteklerin düzenli periyotlarla temizlenip bakımının yapılmasının yanında, eğer petekler ısıtmayı eşit olarak gerçekleştiremiyorsa ve temizlik ihtiyacı duyulursa, petek temizliği için profesyonel firmalara başvurulmalıdır. Petek temizleme işlemi 2 çeşit olmak üzere özel bir ilaç ile makine ve yüksek basınçlı makineler ile ile gerçekleştirilir. Bu temizlik işlemi, petekleri kombi veya kaloriferden ayırmadan ve çalışır konumdayken yapılır. Petek temizleme makinesi aynı zamanda, radyatör temizliği ve yerden ısıtma tesisat temizliğinde de kullanılır

Petek temizleme zamanının geldiği şu belirtilerden anlaşılır ?

 • Radyatörlere eşit miktarda ısı gitmiyorsa,
 • Derece yükseltilmesine rağmen ortam ısınmıyor ise,
 • Ağır hava şartlarında su kombinin içinde donuyor ise
 • Yüksek fatura ödeyip az verim alıyor ise Temizlik döneminin geldiği anlaşılır ve bu noktadan sonra devreye Vural Petek Temizleme girer.
Soğuk kış aylarında sıkıntı yaşamamak için yılda 1 defa Mutlaka Kombi ve Peteklerinizin temizlik ve bakımlarını  yaptırınız.

Petek temizleme işi nasıl yapılıyor, yararları nelerdir ?

iki çeşit petek temizleme işlemi yapıyoruz..

1-KİMYASAL İLE TESİSAT TEMİZLEME

 • Özel olarak bu iş için üretilen, suyu çift yönlü uygulayarak petek içlerinde çalkalama etkisi oluşturan yıkama makinamızı uygun noktadan tesisata bağlıyoruz ve ilk olarak içindeki pis suyu atıyoruz daha sonra tekrar su basarak kombi yardımı ile petekleri 60 dereceye ısıtıyoruz bu zaman zarfında makinamıza  Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasal maddemizi ve 16 litre suyu makina mız vasıtasıyla ısıtıyoruz daha sonra kombinin giriş çıkış vanalarını ve kombiyi kapatıyoruz ve makinamızın içindeki kimyasallı suyu bütün peteklerin içinde 5 dakika dolaştırdıktan sonra tek tek yıkama işlemine başlıyoruz bu işlem kolektörlü sistemse kolektörde değilse yıkama yapılacak petek dışındaki bütün petekleri kapatarak yapmaktayız. Yaklaşık olarak 1.5 saat sürmektedir. Bu işlemde peteklerinizin tek tek sökülmesine gerek kalmadığı için çamurlu sular her yere akmaz. Kombinize harici olarak bağlanan yıkama makinemiz önce Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasalı uygulayarak petek içlerindeki tüm kirecin, balçığın ve çamurlaşmaya sebep olan pisliğin çözülmesini sağlar Bu özel kimyasal ilacın uygulamasının ardından yıkama makinalarımız yüksek devirle petek içine su uygular ve çözülen bu pisliğin tamamını tesisattan tahliye eder. Peteklerin su geçişlerinin tıkanmasına, dipte çökme yaparak su dolaşımının engellenmesine sebep olan pislik bu sayede kolayca temizlenir ve peteklerin her yeri eşit olarak ısınmaya başlar.

2-YÜKSEK BASINÇ İLE TESİSAT TEMİZLEME

 • AIRPRO-2 Petek Temizleme Makinesi, ısıtma ve tesisat sistemindeki, çamur, kireç, pas artıklarını basınçlı temiz su kullanarak çok hızlı bir şekilde temizleyen bir makinedir. Sadece bir temizleme işlemi sonrasında, kombinin optimum enerji verimliliği oranını ve genel ısıtma sistem performansını en yüksek seviyeye çıkarır; kombi gürültüsünü ortadan kaldırır ve yakıt tüketimini en aza indirerek enerji verimliliğini sağlar. %100 yerli üretim olduğundan yedek parça temini kolaydır. Ergonomik yapısı ve şık görünümüyle profesyonel, kompakt bir makinedir.
 • -Isıtma ve tesisat sitemindeki kireç, çamur, korozyon ve pas tortularını temizler -Kombi içerisindeki kireçlenmeyi yok eder -Kombinin gürültü çalışmasını ve sirkülasyon problemlerini giderir -Tek seferde tüm ısıtma ve tesisat sistemini temizler ve koruma altına alır -Çift yönlü yıkama teknolojisi ile sistemi kir, pas ve tortulardan tamamen arındırır.

Petek temizleme kimyasalı nedir ?

Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasalı Şu an piyasada en güçlü ve en zararsız kimyasaldır. Diğer petek temizleyiciler sistemde temizlik sonrası genleşme yaparak gaz oluşturduğu için büyük problemler yaratabilir. Wogens Petek temizleme kimyasalı içiriğinde bulunan özel iyon tutucular ve gaz kesiciler sayesinde bu gaz oluşumunu engeller ve sistemin asla genleşme yapmasına izin vermez. Yine içerisinde bulunan ve Türkiye?de Yanlızca Wogens‘in kullandığı Sertifikalı Gerçek Alman İnhibitörleri sayesinde tesisat ve peteklerinizi oluşturan hiç bir metale ve kombi  aksamına zarar vermez. İçeriğinde bulunan Anti-Pas ajanları  sayesinde temizlenmiş peteklerde sonradan oluşacak pas ve korozyon oluşumuna asla izin vermez. Piyasada şuan hali hazırda bulunan temizleme Kimyasalların kimisi sistemi iyi temizlemekte ama kombi petek ve tesisata  zarar vermektedir.Kimi kimyasallarda eli yada cildi yakmadığını belirtir bu tür kimyasallar içerisinde zayıf asitler bulunduğu için kapalı sistemde kireç tortu ve organik atıkları temizlemede son derece etkisiz kalır.Zaten görünmeyen petek sistemi içerisinde boru çeperleri  bağlantı noktaları ve peteklerde ısınmaya engel olan etmenler yeterince temizlenemez. Sizde temizlediğinizi zannedersiniz. Fakat sonradan ısınma problemleri yaşandığında durumu fark edersiniz. Kimi Kimyasallar ise temizlik sonrası sistemde genleşme yaparak gaz oluşumuna neden olur Wogens Konsantre Petek Temizleme Kimyasalı tüm saydığımız problemlerin ışığında yoğun Arge çalışmalarıyla hazırlanmış benzersiz bir üründür. Siz Ürünümüzü Gönül rahatlığıyla kullanırken petek temizliğini yaptığınız müşterilerinizde Isınmanın  ve enerji  tasarrufu sağlamanın keyfini sürerler. 

Petek Koruma kimyasalı nedir ?

WOGENS DUO-POWER Dünyada ilk ve Tek 2″si bir arada olarak üretilmiş Tesisat Petek temizleme ve koruma kimyasalıdır. Dünyada ilk defa yıllar süren Arge çalışmalarıyla nano teknoloji ile 2 ayrı ürünü tek bir formülde buluşturmuştur. Bunun için tesisat temizlerken 2 ayrı ürün kullanmaya gerek yoktur. Hem temizlik kimyasalı hem de sistem koruma kimyasalı aynı ürünün içerisindedir.

WOGENS DUO-POWER Kimyası Nasıl Çalışır?

WOGENS DUO-POWER Eşsiz ve patentli formülünde 3 farklı uç bulunur. Birinci uç temizlik esnasında içeriğinde bulunan nano ametal iyon tutucular sayesinde magnezyum kalsiyum silisyum gibi mineralleri inaktivite eder. İkinci uç inaktivite olmuş serbest radikallerle beraber sistemde oluşmuş kireç taşı kışır korozyon artıklarına hızlı ve etkili bir biçimde çözer. Birinci ve İkinci uçlar sistemde görevlerini devam ettirirken 3.uç aktif hale gelir. 3.uç içerisinde bulunan nano aktif ajanlarda temizlenmiş tesisat ve kombi içerisinde hızla hareket ederek burada nano kalınlıkta çok sert ve aşılmaz bir koruma tabakası oluşturur. Bu sayede hem petek ve kombi sistemi sorunsuz bir biçimde temizlenirken hemde korozyon ve su sertliğinin neden olduğu etmenlerden etkilenmeyen bir koruma zırhına kavuşmuş olur.

Petek temizliği yaptıracaklar nelere dikkat etmeli ?

Öncelikle petek temizleme işlemi bu konuda eğitim almış tecrübeli teknik servis elemanları tarafından yapılmalıdır. Petek temizliği yaptıracağınız kişilerin sadece petek temizleme işlemi yapıyor olması yeterli değildir. Evinizdeki ısıtma tesisatının tamamı konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Çünkü ısıtma sistemi bir bütündür. Farklı marka kombileri tanımalı ve çalışma sistemine hakim olmalıdır. Çeşitli vana, bağlantı ekipmanları, filtreler vb. bileşenleri tanımalıdır. Petek temizleme işlemi yapacak kişiler eğer kombi bakımı ve tamiri konusunda bilgili değil ise yapacakları işlemler kombinize zarar vererek size beklenmeyen masraflar çıkarabilir.  Petek temizliği konusunda tüketicilerin bilinçlenmesi ve talebin artması ile birlikte pek çok kişi tarafından bu bir fırsat olarak görülmüş ve ısıtma sistemleri konusunda tecrübesi olmayan kişiler petek temizleme işine girmişlerdir. Belirli bir işyeri olmayan bu kişiler internet sitelerine sadece bir cep telefonu numarası yazarak ellerindeki çanta ile adres adres gezerek petek temizleme işlemi yapmaktadır. Petek temizleme işinde bu kişileri tercih ederseniz uzun vadede size büyük masraflar çıkmasına sebep olabilirler.

Petek temizleme işlemi hangi periyotlarla yapılmalı ?

Vural Petek Temizleme Servisimiz merkezi sistemler de dahil, tüm kombi ve kalorifer sistemlerinin 2 yıllık periyotlarla temizlenmesini önermektedir. Isıtma sisteminizin bakımını aksatmadan yaptırıyor olsanız bile kış boyunca sürekli çalışan sistem şebeke suyunu kullandığı ve şebeke suyunda da yoğun kireç olduğu için zamanla peteklerinizde ısınma problemleri oluşur. İlk zamanlar peteklerin alt kısmında çok hafif bir ısınma problemi varmış gibi görünse de, zamanla bu ısı farklılığı artar. Isıtma sistemlerinde her zaman belirli bir miktar su bulunması gerektiği ve sistem de bu suyu ısıtarak iç mekanı ısıttığı için peteklerinizin temizliğini aksatmadan yaptırmanız gerekir. İnternetteki bazı kaynaklarda ısıtma sisteminde kullanılan suyu kış bittikten sonra tahliye etmek ve sonbahar başladığında sisteme yeni su yüklemesi yapmanın bu problemi önlediği söylense de, aslında bu gibi yalan yanlış uygulamalar ısıtma sisteminizde daha fazla tortu birikmesine yol açar. Ayrıca ısıtma sistemine yeni su ilave ettiğinizde, bu suyun Oksijen oranı daha yüksek olduğu için metal aksamdaki korozyon daha da hızlanır ve kireçlenmenin şiddeti artar. Petek Temizleme servisimiz kullandığı Wogens Konsantre Petek Temizleme kimyasalı özel olarak geliştirilen formülüyle kireç ve yabancı maddelerin tamamını hızla çözer ve yıkama makinelerimiz tüm pisliğin kolayca temizlenmesini sağlar.

Petek temizleme fiyatları ne kadar ?

petek temizleme fiyatları
petek temizleme fiyatları

NEDEN VURAL TESİSAT

Vural tesisat firmamızı tercih etmeniz için önemli olduğuna gönülden inandığımız sebeplerimizi aşağıda sizler için topladık. Sektördeki 8 yıllık bilgi ve tecrübemizle yaptığımız işe olan sevgi ve tutkumuzda bilgi ve tecrübelerimizi sizlerin faydasına sunuyoruz. Sizlere Vural tesisat olarak; petek temizleme, kombi bakımı, sıhhi tesisat ve yedek parça konusunda işine değer veren bir ekiple mükemmel hizmet sunuyoruz. Vural Tesisat Ayrıcalıkları

 • Kullanmış olduğumuz kimyasal maddelerin hiç biri tesisat yapınıza zarar vermez. Aksine kullandığımız bu kimyasallar tesisatınızı korur ve de verimli çalışmasını sağlar.
 • Gerçekleştirmiş olduğumuz bütün çalışmalarımızda, maliyetlerimiz siz değerli müşterilerimizin faydasına yönelik olarak optimize ederek sizlere uygun fiyatlı ve profesyonel hizmet sunuyoruz.
 • İşinde uzmanlaşmış ve tesisatın dilinden anlayan çalışma arkadaşlarımız çalışma ortamının kirlenmemesi adına ekstra çaba sarf ederek çalışmaya büyük özen gösterir. Bu duruma bağlı olarak çalışma esnasında ortam içerisinde herhangi bir kirlenme söz konusu olursa ekibimiz, kirliliği ortadan kaldırmak için bizzat temizlik işlemlerini gerçekleştirmektedir.
 • İstanbul Anadolu yakası ve Kocaeli Gebze çevresinde her tesis ve konuta hiçbir ayrım gözetmeksizin hizmet veriyoruz.
 • Tesisat ile ilgili işlemlerinizi, sizleri zaman konusunda hiçbir şekilde mağdur etmeden, planlanan süre zarfında titizlikle tamamlıyoruz.

Vural Tesisat Avantajları

 •  Sektör içerisindeki tüm gelişmeleri yakından takip ettiğimiz için sunmuş olduğumuz hizmet tesisat sektörü içerisindeki en iyi hizmeti olacaktır.
 • Doğru hizmeti almanız için karşımıza çıkacak olan işlemleri en iyi şekilde planlayarak yönetiyoruz.

Sizleri de müşterilerimiz içerisinde görmekten onur ve kıvanç duyarız.